Alat „CyberChef“ koristan je za sve koji se bave obradom i analizom digitalnih podataka, pa čak i one bez matematičkih znanja potrebnih za samostalno pretvaranje podataka u željeni format. Nudi širok izbor alata za obradu podataka: od različitih kodiranja, kriptiranja, aritmetičkih i logičkih operacija, do prepoznavanja i obrade multimedijskih datoteka. Jednostavno
Month: kolovoz 2019
Sigurnosni nedostaci programskog paketa apache2
Otkriven je veći broj sigurnosnih nedostataka u programskom paketu apache2 za operacijski sustav Ubuntu. Ovisno o tipu nedostatka potencijalni napadači mogli bi ih iskoristiti za izvođenje napada uskraćivanjem usluge, izvođenje XSS napada, izvršavanje proizvoljnog programskog koda, otkrivanje osjetljivih informacija ili zaobilaženje sigurnosnih ograničenja. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa wireshark
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu wireshark za operacijski sustav Fedora. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju rušenje servisa. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa sleuthkit
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu sleuthkit za operacijski sustav Fedora. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju rušenje servisa. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostaci programskih paketa containerd, docker, docker-runc i golang-github-docker-libnetwork
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskim paketima containerd, docker, docker-runc i golang-github-docker-libnetwork za operacijski sustav openSUSE. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju umetanje proizvoljnog programskog koda ili otkrivanje osjetljivih informacija. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostaci jezgre operacijskog sustava
Otkriven je veći broj sigurnosnih nedostataka u jezgri operacijskog sustava Ubuntu. Ovisno o tipu nedostatka, potencijalni napadači mogli bi ih iskoristiti za otkrivanje osjetljivih informacija, izvođenje napada uskraćivanjem usluge, izvršavanje proizvoljnog programskog koda ili stjecanje uvećanih ovlasti. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa ghostscript
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu ghostscript za operacijski sustav Ubuntu. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju izvršavanje proizvoljnog programskog koda. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostatak programskog paketa ceph
Otkriven je sigurnosni nedostatak u programskom paketu ceph za operacijski sustav RHEL. Otkriveni nedostatak potencijalnim napadačima omogućuje izazivanje DoS stanja. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Ranjivosti više Cisco proizvoda
Cisco je izdao sigurnosne zakrpe za proizvode REST API Container, NX-OS Software, Unified Computing System Fabric Interconnect i FXOS, među kojima se nalazi 1 kritična i 5 važnih ranjivosti. Ovisno o proizvodu i tipu ranjivosti, potencijalni napadači mogli bi ih iskoristiti za zaobilaženje sigurnosnih ograničenja, izvođenje napada uskraćivanjem usluge ili stjecanje uvećanih ovlasti. Savjetuje se čitanje izvornih preporuka za više informacija i ažuriranje izdanim zakrpama.
Sigurnosni nedostatak programskog paketa Ceph
Otkriven je sigurnosni nedostatak u programskom paketu Ceph za operacijski sustav Ubuntu. Otkriveni nedostatak potencijalnim napadačima omogućuje izazivanje DoS stanja. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.