AdwCleaner je program koji uklanja neželjene programe s vašeg računala. Prilikom instalacije programa s neprovjerenih lokacija, često sa željenim programom instalirate i dodatne neželjene (Adware programe, dodatke za preglednike). Program ne zahtjeva instalaciju. Cijeli proces čišćenja sastoji se od tri koraka. Prvi je skeniranje, drugi je izbor i potvrda brisanja
Month: ožujak 2015
IsItUp Network Monitor
IsItUp Network monitor je program koji Vam pomaže u nadgledanju raznih vrsta uređaja i servisa. Nudi neke jednostavne fukcionalnosti, poput provjere dostupnosti uređaja naredbom ping, pa sve do provjere Windows Event logova ili pak performansi. Može se definirati i nadgledanje lokalnog računala i udaljenih računala/uređaja. Nadgledane uređaje moguće je grupirati
Sigurnosni nedostaci programskog paketa MozillaFirefox
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu MozillaFirefox. Prva ranjivost je posljedica neispravne provjere graničnih vrijednosti na gomili što lokalnim napadačima omogućuje pokretanje proizvoljnog programskog koda. Druga ranjivost omogućuje zaobilaženje “same-origin” politike i pokretanje proizvoljnih skripti. Svim korisnicima savjetuje se nadogradnja.
Ranjivosti programskog paketa seamonkey
Otkrivene su dvije ranjivosti u paketu seamonkey za openSUSE. Prva ranjivost nalazila se u JIT-u (just-in-time compilation), a može biti iskorištena za izvršavanje proizvoljnog programskog koda ako korisnik posjeti posebno oblikovano web sjedište. Druga ranjivost isticala se pri obradi navigacijskog sadržaja u SVG formatu, što može biti iskorišteno za pokretanje proizvoljnih skripti, a time i zaobilaženje SOP (same-origin policy) zaštita. Savjetuje se ažuriranje izdanim zakrpama.
Ranjivosti programskog paketa openldap
Otkrivene su tri ranjivosti u programskom paketu openldap za Debian. Dvije ranjivosti odnose se na nepravilnosti u radu pozadinskog procesa slapd, što potencijalni napadač može iskoristiti za rušenje poslužitelja trenutnim odspajanjem s poslužitelja nakon slanja zahtjeva za pretraživanjem te pomoću prazne liste atributa u kontroli deref unutar zahtjeva za pretraživanjem. Posljednja ranjivost odnosni se na nesigurna pravila kontrolnog pristupa, što autenticirani korisnik može iskoristiti za stjecanje pristupa neautoriziranim resursima kada se LDAP direktoriji koriste za kontrolni pristup korištenjem korisničkih atributa. Savjetuje se nadogradnja paketa i čitanje izvorne preporuke.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa MySQL
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu MySQL. Otkriveni nedostaci potencijalnim udaljenim napadačima omogućuju utjecaj na dostupnost, povjerljivost i cjelovitost informacija. Svim korisnicima savjetuje se nadogradnja.
Ranjivost programskog paketa jakarta-taglibs-standard
Otkrivena je ranjivost u implementaciji JSTL-a (JavaServer Pages Standard Tag Library) – jakarta-taglibs-standard za Ubuntu 14.04 LTS i 14.10. Ranjivost udaljenim napadačima omogućuje izvršavanje proizvoljnog programskog koda ili provođenje XXE napada pomoću posebno oblikovanog XSLT dodatka unutar JSTL XML tagova
Sigurnosni nedostaci programskog paketa BusyBox
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu BusyBox. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju učitavanje proizvoljnih modula, pokretanje proizvoljnih datoteka i izvođenje napada uskraćivanjem usluge. Svim korisnicima savjetuje se nadogradnja.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa php5
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu php5. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju izvođenje napada uskraćivanjem usluge i pokretanje proizvoljnog programskog koda. Svim korisnicima savjetuje se nadogradnja.
Sigurnosni nedostaci programskog paketa dulwich
Otkriveni su sigurnosni nedostaci u programskom paketu dulwich. Otkriveni nedostaci potencijalnim napadačima omogućuju pokretanje proizvoljnog programskog koda. Svim korisnicima savjetuje se nadogradnja.